Wyposażenie

Aparat do sedacji wziewnej Master Flux Plus

Master Flux Plus to zaawansowane urządzenie do sedacji, wyposażone w automatyczną kontrolę przepływu, czyniąc sedację w 100% bezpieczną. Urządzenie dostosowuje odpowiednie dawki podtlenku azotu oraz tlenu i podaje je w sposób pełni komfortowy dla Pacjenta.
Podawana mieszanina gazów ma właściwości uspokajające i rozluźniające, nie powodując otępienia ani wiotczenia mięśni. Pacjent jest przez cały czas przytomny, a gaz opuszcza organizm już po 20 minutach, dlatego bezpośrednio po zabiegu można już prowadzić pojazdy mechaniczne. To bardzo wygodna forma z znieczulenia zalecana w przypadku dentofobii (zarówno dzieci, jak i dorosłych), w innych stanach lękowych oraz silnego odruchu wymiotnego podczas zabiegów stomatologicznych.

Unit Stomatologiczny EURODENT ISOPLUS

Nowoczesna technologia, łatwa w użyciu. Unit o konstrukcji przyjaznej zarówno dla lekarza, asysty i Pacjenta. Doskonała ergonomia i bezpieczeństwo pracy. Wysoka jakość produkcji przekłada się na absolutną niezawodność.

Unit Stomatologiczny DIPLOMAT CONSUL 350

Bogate możliwości konfiguracyjne unitu Diplomat Consul DC 350 sprawiają, że ich wyposażenie można dopasować do preferencji lekarza. Konstrukcja bardzo wygodna dla Pacjenta oraz lekarzy.

Unit stomatologiczny Stern Weber S 200

Stworzony z myślą o komforcie zarówno pacjenta, asysty jak i lekarza. Unit cechuje wysoka jakość materiałów, a także łatwość i wygoda obsługi.

Mikroskop zabiegowy SMART OPTIC

Mikroskop stomatologiczny to urządzenie, które występuje w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Jego zastosowanie w trakcie leczenia kanałowego zwiększa trafność diagnozy, polepsza dokładność leczenia, a także możliwości terapeutyczne. Posiadany przez nas mikroskop, pozwala na uzyskanie 30-krotnego powiększenia pola operacyjnego. Jest to niezwykle istotne podczas leczenia kanałowego, kiedy liczy się przede wszystkim precyzja. Mikroskop umożliwia: lokalizację oraz udrażnianie cienkich oraz zakrzywionych kanałów korzeniowych, usuwanie złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, a także powtórne leczenie kanałowe. Wykorzystuje się go również do odnalezienia dodatkowego kanału lub jego rozwidlenia, leczenia perforacji wewnątrzkanałowej, a także zdiagnozowania pionowego pęknięcia korony i korzenia zęba.

Diodowy laser terapeutyczny DORIS – CTL 1106, 820nm-500Nw i 780nm-75mW

Świetne efekty terapeutyczne i szeroki zakres zastosowań (stymulacja metabolizmu, oddychania i podziału komórek, stymulacja systemu immunologicznego, przyspieszenie syntezy kolagenu, zwiększenie efektów przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych).

Piaskarka abrazyjna

Piaskarka abrazyjna umożliwia bezbolesne opracowywanie ubytków. W tej metodzie wykorzystuje się precyzyjny strumień sprężonego powietrza z drobinami proszku abrazyjnego, który zastępuje wiertło. Przy zastosowaniu piaskarki aż 95% pacjentów w bardzo małym stopniu lub w ogóle nie odczuwa dolegliwości bólowych, dlatego niepotrzebne jest znieczulenie. Dodatkową zaletą piaskarki jest fakt, że strumieniem środka abrazyjnego można “wyczyścić” ubytek o średnicy o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło, więc jest to metoda oszczędzająca tkanki zęba! Oprócz tego zabieg jest cichy. Nie ma wibracji, nieprzyjemnych doznań, dźwięków i stresu związanego z użyciem.

Rentgen CS 2200

Nasze centrum wyposażone jest w nowoczesny wewnątrzustny aparat rentgenowski CS 2200. To certyfikowane urządzenie medyczne, które jest źródłem niespotykanej jakości cyfrowych obrazów i gwarantuje najwyższą ostrość oraz rozpoznawalność detali anatomicznych prześwietlanych zębów. Przy tym, dzięki systemowi pomiaru i kontroli dawki promieniowania, jest całkowicie bezpieczne dla Pacjenta i personelu.

CE ENDO MASTER

Nowy bezprzewodowy endodontyczny system do kondensacji gutaperki ENDO-MASTER. To podwójny system do obturacji, łączy dwa wysoce wydajne urządzenia do obturacji w jeden poręczny zestaw, w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Urządzenie niezbędne w nowoczesnej endodoncji. ENDO-MASTER jest jednym z najlepszych bezprzewodowych systemów do obturacji na rynku, oferującym optimum funkcjonalności oraz niezawodną kontrolę wierzchołka wraz z najwyższej jakości czujnikiem dotyku.

LAMPA DO WYBIELANIA ZĘBÓW BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA

System wybielania Beyond Polus Advance jest uznawany za najlepszą i najbardziej skuteczną metodę wybielania zębów na świecie. Metoda ta pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów oraz dzięki zastosowanej technologii zimnego światła, minimalizuje niekorzystne dolegliwości u Pacjentów z nadwrażliwością zębów. Dodatkowo lampa ta pozwala na wybielanie pojedynczych zębów, a także wybór mocy natężenia światła, w celu dostosowania efektu do indywidualnych potrzeb naszych Pacjentów. W ciągu jednej wizyty, można dzięki niej uzyskać zmianę koloru zębów o nawet 8 odcieni.

Mieszalnik do materiałów SILVER-MIX

Umożliwiający mieszanie materiałów w kapsułkach.

Radiowizjografia cyfrowa RVG 5200

Urządzenie gwarantujące wysoką jakość, wyjątkową wytrzymałość oraz prostą obsługę. Sensor RVG 5200 zaprojektowany jest w taki sposób, aby maksymalnie przyśpieszyć proces uzyskania doskonałego obrazu diagnostycznego.

Cechuje go:

 • Wyjątkowa wytrzymałość
 • Wysoka rozdzielczość
 • Wielka tolerancja na błędy w naświetlaniu
 • Przyjazne i logiczne oprogramowanie Kodak / Carestream

Zgrzewarka EUROSEAL

Jest to włoska zgrzewarka pracującą w cyklu ciągłym przy stałej temperaturze, która gwarantuje uzyskanie obszaru zgrzania o wymiarze 12 mm. Dana technologia zapewnia zawsze perfekcyjne zgrzewanie osłonek na sterylizowane materiały. Pozwala to zachować długotrwałą sterylność instrumentów roboczych.

ENDOMETR RAYPEX

Najnowocześniejszy z endometrów, niezbędny podczas leczenia kanałowego, elektronicznie lokalizuje wierzchołek korzenia pozwalając na precyzyjne określenie długości kanału.

KAMERA WEWNĄTRZUSTNA

Przy pomocy kamery pacjenci mogą zobaczyć na ekranie monitora stan swojej jamy ustnej.

AUTOKLAW DXP Domina

Autoklaw Domina plus B cechuje zastosowanie nowatorskich rozwiązań w zakresie elektroniki i mechaniki. Dzięki potrójnemu zabezpieczeniu drzwi podczas procesu sterylizacji oraz systemowi schładzania urządzenia, jest ono całkowicie bezpieczne w użyciu. Trwałość natomiast zapewnia system kontroli jakości wody, które nie pozwala na osiadaniu kamienia na elementach grzejnych.

Tomograf CBCT i pantomograf CS8100 3D

Najbardziej innowacyjny na świecie, zapewnia zawsze idealne badania 3D w rozmiarze 8×9 cm w optymalnej rozdzielczości 150 μm. Posiada unikalny system pozycjonowania i poszerzone pole widzenia 2D.
System zawiera:

 • Zmienne pole obrazowania 3D (od 4×4 cm, 5×5 cm aż do 8×9 cm)
 • Moduł CS ADAPT
 • Skanowanie wycisków CAD/CAM (wyciski wirtualne)

Mikroskop Seliga SmartOPTIC Ergo LED

SmartOPTIC to mikroskop nowej generacji. Wyposażony jest w wysokiej klasy optykę, bardzo wydajne oświetlenie LED, którego charakterystyka barwowa zbliżona jest maksymalnie do barwy światła dziennego oraz binokular z regulowanym kątem nachylenia do 195º.

Znieczulenie komputerowe DENTAPEN FULL KIT

Sterowany mikroprocesorowo Dentapen® monitoruje ciśnienie wywierane na tkanki pacjenta i automatycznie dostosowuje prędkość podawania środka znieczulającego, co pozwala na redukcję lub wyeliminowanie nieprzyjemnych doznań bólowych spowodowanych rozpieraniem tkanek.

Korzyści dla pacjenta:

 • Zminimalizowane lub wyeliminowane dolegliwości bólowe.
 • Większy komfort zabiegu.
 • Większa satysfakcja z wizyty w gabinecie stomatologicznym.
 • Mniejszy lęk przed iniekcją.

Pantomograf z przystawką do zdjęć bocznych CS 8100 SC

Jest to jeden z najszybciej skanujących systemów, które znacznie zmnniejaszają dawkę i ryzyko poruszenia się pacjenta podczas ekspozycji. Jako jedyny aparat na rynku CS 8100 SC wyposażono w automatyczne programy do planowania leczenia, które wspiera lekarzy w codziennych diagnozach.

Skaner wewnątrzustny Carestream Dental CS 3800

Carestream Dental CS 3800 to kompaktowy i ergonomiczny skaner wewnątrzustny, który zapewnia bezprzewodową swobodę ruchu i wysoką jakość skanowania. Dzięki wyjątkowemu polu widzenia, szybkości i pełnej kontroli stomatolodzy mogą osiągnąć wyższą efektywność w diagnozowaniu stanu jamy ustnej i planowaniu leczenia pacjenta.

Opinie

Napisz do nas!

Wyślij formularz

  * pola obowiązkowe