Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna wraz z rozwojem nowoczesnej technologii nieustannie poszerza zakres oferowanych zabiegów. Ich niewielka inwazyjność, skuteczność i doskonałe efekty sprawiają, że ta dziedzina medycyny z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Poprawa owalu twarzy, wypełnianie zmarszczek, leczenie nadpotliwości i bruksizmu to rezultaty naszej codziennej pracy, doświadczenia, wiedzy, wysokiej jakości specjalistycznych preparatów i urządzeń medycznych.
W naszym gabinecie lekarze medycyny estetycznej wykonują następujące zabiegi:
- mezoterapia,
- biostymulatory tkankowe, np. Nucleofil,
- wygładzanie zmarszczek,
- leczenie bruksizmu,
- leczenie nadpotliwości,
- wypełnianie zmarszczek.
Wygładzanie zmarszczek
W tego rodzaju zabiegu stosujemy specjalny preparat, który powoduje zahamowanie wydzielania acetylocholiny i blokuje przewodnictwo między nerwami a mięśniami. Daje to doskonałe efekty redukcji zmarszczek mimicznych. W tym celu stosujemy bardzo małe dawki preparatu, które działają jedynie miejscowo. Po zabiegu twarz zachowuje naturalną mimikę, wygląda na młodszą i bardziej promienną i wypoczętą.
Wskazaniami do zabiegu są zmarszczki mimiczne, głównie te w górnej części twarzy:
- poprzeczne zmarszczki czoła,
- zmarszczki pomiędzy brwiami tzw. „lwia zmarszczka”,
- zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”,
- uśmiech dziąsłowy,
- zmarszczki wokół ust tzw. „zmarszczki palacza”.
Leczenie bruksizmu
Bruksizm to niekontrolowane zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi, co najczęściej dzieje się w nocy przez sen. Ma to negatywne konsekwencje dla zdrowia zębów i stawu skroniowo-żuchwowego. Innym skutkiem bruksizmu jest przerost mięśni żwacza, co doprowadza do efektu “kwadratowej twarzy”. Ponadto bruksizm powoduje wiele dolegliwości bólowych – głowy, szyi, karku, a nawet uszu. Przyczyną bruksizmu jest zazwyczaj przewlekły stres i przemęczenie, a niekiedy także wada zgryzu, częste żucie gumy, źle dopasowane wypełnienie ubytków lub proteza zębowa.
Jedną z form leczenia bruksizmu jest zablokowanie mięśni żwacza, co wpływa na brak możliwości problematycznego zaciskania mięśni żwacza. Lekarz podaje preparat w mięśnie żwacza przy zastosowaniu iniekcji. Efekt utrzymuje się przez około 3-4 miesiące. Spada częstotliwość zaciskania zębów, a Pacjenci odczuwają ulgę, ponieważ mijają także męczące bóle głowy, szyi czy też napięcie mięśni. Pełen efekt zabiegu ma miejsce już po 2 tygodniach od jego wykonania. Po pewnym czasie rysy twarzy w okolicy szczęki stają się łagodniejsze, mniej “kwadratowe”, a nawet ulegają widocznemu odmłodzeniu.
Leczenie nadpotliwości
Pocenie się to naturalna reakcja organizmu. Istnieją jednak sytuacje, gdy gruczoły potowe wykazują nadmierną aktywność. Mówimy wtedy o nadpotliwości. Jej przyczyna może być nadmierny stres lub różnego typu zaburzenia, np. o podłożu metabolicznym, naczyniowym, endokrynologicznych, nerwowym lub wirusowym.
W naszym gabinecie przeprowadzamy leczenie nadpotliwości dłoni i pach. Wysokiej jakości preparat, który powoduje blokadę nerwowo-gruczołową, wprowadzany jest w formie iniekcji na powierzchnię problematycznego miejsca. Iniekcja obejmuje kilkanaście punktów w odstępach 0,5-2 cm. Skutkiem zabiegu jest zahamowanie wydzielania potu przez gruczoły ekrynowe. Efekt pojawia się po 7-10 dniach i utrzymuje przez 7-8 miesięcy w przypadku leczenia nadpotliwości.
Mezoterapia igłowa
W proponowanych przez nas zabiegach medycyny estetycznej nie mogłoby zabraknąć tak popularnego i efektywnego zabiegu, jak mezoterapia igłowa. Wykonywana jest w okolicach twarzy i szyi, a wskazaniami do jej przeprowadzenia są:
- utrata elastyczności i promienności skóry,
- skóra wiotka i sucha,
- widoczne zmarszczki i bruzdy,
- cienie i “worki” pod oczami,
- przebarwienia skóry lub uszkodzenia posłoneczne.
Efektem mezoterapii igłowej jest polepszenie jędrności, nawilżenia, odżywienia i elastyczności skóry. Zabieg doskonale wpływa także na poprawę konturów twarzy i redukcję zmarszczek. Najlepsze efekty uzyskujemy po serii 4 zabiegów, wykonywanych regularnie co 2-4 tygodnie.
Wypełnianie zmarszczek
Z wiekiem następuje fizjologiczny proces starzenia się skóry. Staje się ona bardziej wiotka, mniej elastyczna, a na twarzy pojawiają się różnego typu zmarszczki. Zabieg wypełniania zmarszczek wykonujemy przy użyciu wysokiej jakości wypełniacza. Jest to substancja, która występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Zabieg jest prosty i bezpieczny, wykonywany w formie iniekcji. Po wprowadzeniu wypełniacza w skórę wiąże on wodę, nawilża i powiększa objętość danej okolicy twarzy, wygładzając zmarszczki i bruzdy. Zabieg wskazany jest osobom, które pragną poprawić strukturę i napięcie skóry oraz zredukować lub usunąć:
- bruzdy nosowo-wargowe,
- zmarszczki wokół ust, w tym podnieść opadające kąciki ust,
- zmarszczki w okolicy oczu,
- linie marionetki,
- zmarszczki „doliny łez”, czyli obszaru od wewnętrznego kącika oka, ukośnie przez policzek,
- zmarszczki na dekolcie i szyi,
- utrwalone zmarszczki mimiczne.
Biostymulatory tkankowe
Celem zabiegów z użyciem biostymulatorów tkankowych jest odbudowa struktury skóry, dzięki czemu twarz zyskuje dawne, młodzieńcze parametry. Biostymulatory przeciwdziałają utracie jędrności skóry twarzy poprzez stymulację kolagenu i elastyny, dając trwały i bardzo naturalny efekt. Zabiegi mają formę iniekcji. W zależności od rodzaju wybranego stymulatora wykazują następujące właściwości:
- polepszenie zagęszczenia, napięcia i elastyczności skóry,
- likwidacja drobnych zmarszczek,
- głębokie nawilżenie,
- zapobieganie uszkodzeniom skóry, powstałym na skutek promieniowania UV,
- przywrócenie młodzieńczego owalu twarzy,
- likwidowanie wolnych rodników,
- pobudzenie skóry do samodzielnej regeneracji.
Przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą być delikatnie bolesne. W zależności od indywidualnej wrażliwości pacjenta na ból, przed rozpoczęciem danego zabiegu stosujemy znieczulenie powierzchniowe.
Istnieją sytuacje, kiedy lekarz może nie dopuścić pacjenta do konkretnego zabiegu. Główne przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej to:
- ciąża i czas laktacji,
- alergie na preparat stosowany w zabiegu,
- aktywne infekcje, stany zapalne i choroby skóry w miejscu wykonania zabiegu,
- cukrzyca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- choroby nowotworowe,
- choroby autoimmunologiczne,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych.